Múlt szombaton, november 9-én került megrendezésre immár XIII. alkalommal a Kalazantius Kosárlabda Torna, avagy a hagyományos Gyűrűk Ura választás. 13 cserkészcsapat (2., 140., 217., 298., 304., 412., 432., 433., 802., 811., 836., 937., 950.) összesen 18 kosárcsapata mérte össze tudását 3 kategóriában, 105 nevezett játékossal.
Jó hangulatú, sportszerű meccsek zajlottak, köszönjük szépen valamennyi résztvevőnek a lelkes jelenlétet!
A győztesek minden kategóriában vándorkupát vihettek magukkal, melyet ha háromszor megnyer egy cserkészcsapat, végleg hazaviheti (tavaly volt először vándorkupa).
„Arwen kelyhét” (lány kategóriában) ezúttal a 802. Szt. Korona cserkészcsapat lányai vihették haza, a tavalyi győztes 442. Báthori László cserkészcsapattól vándorolt át a trófea (ők ezúttal nem voltak jelen).
„Frodó kupáját” (fiú cserkész kategóriában) megvédte a 412. Kalazanti Szt. József cserkészcsapat, így ha jövőre is nyernek, végleg elhódítják a hobbitok legrangosabb kosárlabda díját.
„Aragorn serlegét” (fiú rover kategóriában) ezúttal a 433. Szt. Bernát cserkészcsapat kosarasai nyerték el, megfosztva a „Gyűrűk Ura” címtől a tavalyi győztes 412. Kalazanti Szt. József cserkészcsapatot.